Laboratória
Naše laborátória sú pre vyučovanie vybavené množstvom požadovaných zariadení.
Vzdelávaj a uč sa s nami!
Každoročne otvárame školenia a pripravujeme Letné sieťové tábory pre CCNA/CCNP.
Zapoj sa do súťaží Netacad games a porovnaj svoje vedomosti!

V stredu 30. 4. 2014 sa v priestoroch Technickej univerzity Košice konalo národné kolo v poradí už 9. ročníka súťaže Networking Academy...

Akadémiou sme už 15rokov
Máme za sebou dlhú a úspešnú históriu.
CCNP kurzy
Najlepšie CCNP kurzy nájdete u nás
Vzdelávaj a uč sa s nami!
Priprav sa na svoju budúcu kariéru!
CCNA Routing and Switching
Nauč sa základné aj pokročilé koncepty sietí na reálnych zariadeniach s praktickými príkladmi, ktoré rozvíjajú tvoje zručnosti.

Cisco Sieťová akadémia a Inštruktorské tréningové centrum v Žiline

Naša akadémia, ktorá má už 14 ročnú históriu, bola založená pri Katedre informačných sietí FRI  ŽU 26.6.2000 ako Lokálna Cisco Sieťová Akadémia. Neskôr sa stala Regionálnou Cisco Sieťovou Akadémiou (ID: 52143) v rámci programu Cisco Networking Academy Program (NetAcad). V súčasnej dobe je na pozícií Cisco Sieťovej Akadémie (Cisco Networking Academy) a jedného z troch Inštruktorských tréningových centier (Instructor Training Center - ITC).

Akadémia je prevádzkovaná na katedre informačných sietí FRI (sedem inštruktorov) a na katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií (KMIKT) EF (dvaja inštruktori).

V súčasnosti ponúkame akademické ako aj komerčné certifikované kurzy Netacad programu zamerané na získanie Cisco priemyselných certifikátov, ako aj množstvo iných tématických kurzov z oblasti IP sietí, bezpečnsoti, Linux OS a Internetu vecí (IoT).

PrebudSa2Si študent, doktorand alebo učiteľ?

Nezáleži či si študent, doktorand alebo učiteľ našej fakulty/univerzity alebo si z inej školy. Ponúkame Ti možnosť zapojiť sa do programu NetAcad a zvýšiť svoj potenciál po škole!

Čítaj viac - akademický program

docsSi učiteľ - inštruktor?

Ak si učiteľ-inštruktror ľubovoľnej NetAcad akadémie ponúkame Ti možnosť zvýšiť si svoje vedomosti absolvovaním kurzov NetAcad alebo rekondičné stretnutia!

Čítaj viac - program ITC

panak2 Si zamestnaný alebo nezamestnaný?

Zamestnancom komerčných spoločností ponúkame možnosť zvýšiť vzdelanie, rekvalifikáciu, prípraviť sa na priemyselné certifikácie alebo ponúkame prípravu školení z oblasti IP sietí na požiadanie!

Nezamestnaným ponúkame možnosť doplnenia vzdelania a zvýšiť tak šancu zamestnať sa!

Čítaj viac - komerčný program

News and Events - akadémia

CCNP recertifikácia

Začiatkom júla si úspešne recertifikoval na CCNP priemyselnú certifikáciu cez skúšku CCNP-ROUTE 300-101 náš kolega Pavel Segeč.

Workshop ŠTUDUJ BUDÚCNOSŤ NA FRI

Minulý týždeň od 12. do 14. júna sme privítali na našej fakulte žiakov druhého ročníka Strednej priemyselnej školy dopravnej  z Trnavy. Mali možnosť sa dozvedieť o trendoch z oblasti počítačových sietí, ako funguje 3D tlač a virtuálna realita, prečo sú optimalizácie a simulácie v doprave dôležité a ako zneškodniť nástražné zariadenie svojimi vedomosťami. Veríme, že sa im workshop páčil a tešíme sa na ich kolegov o rok :) 

Cisco akadémia KIS FRI UNIZA na Futurikon 2018

IT novinky a trendy si prišlo na UNIZA pozrieť viac ako 1000 žiakov zo ZŠ a SŠ. Sme radi, že o naše workshopy bol veľký záujem. Workshop Divadlo zážitkov – virtuálna realita absolvovalo viac ako 500 účastníkov. Ďakujem Marekovi a Martinovi, ktorí za našu fakultu FRI prezentovali katedru informačných sietí a program Cisco akadémiií. Tešíme sa na budúci ročník 
 
2018 - FUTU...
2018 - FUTURIKON 2018 - FUTURIKON
2018 - FUTU...
2018 - FUTURIKON 2018 - FUTURIKON

Rozširujeme ponuku o kurz Introduction to IoT - Úvod do internetu vecí

uvod-k-iotDnešným dňom rozširujeme ponuku kurzov NetAcad programu o kurz Introduction to IoT - Úvod do internetu vecí, úvodný kurz z kategórie kurzov na tému Internet vecí/Internet of things. Inštruktormi sú doc. Ing. Milan Kubina, PhD. a Ing. Gabriel Koman, PhD.

NAMAKANÝ DEŇ na partnerskej Technickej univerzite v KE

Vážená NetAcad komunita,

Dovoľte mi srdečne Vás a Vašich študentov pozvať  na NAMAKANÝ DEŇ, ktorý sa uskutoční dňa 9. Mája 2018 v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach.

Akcia je súčasťou celosvetového podujatia s názvom Arduino Day 2018 a je určená pre kohokoľvek, kto sa chce dozvedieť viac o internete vecí, Arduine alebo Raspberry Pi.

Registrácia sa vyžaduje iba v prípade záujmu zúčastníť sa pripravovaných workshopov z dôvovdu obmedzenej kapacity miest. Pre účasť na prednáškach registrácia nie je potrebná. 

Tieto a mnohé ďalšie informácie nájdete na stránke http://namakanyden.sk

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať našich kolegov na adrese tomas [zavináč] namakanyden [bodka] sk  prípadne mirek [zavináč] namakanyden [bodka] sk

RB301 - Upgrade labu

Dnes sme rozšírili sety prepínačov CCNP labu RB301 o 4ks WS-C2960-24TT-L a konečne sme sa zbavili už veľmi starých Catalystov C2950. Zároveň nám do labov pribudli aj 4ks gigových prepínačov WS-C2960G-24TC-L, ktoré budú využité ako prepínače infraštruktúry a nahradia odchádzajúce Linksys pro prepínače.
 

2018 - inštruktori našej CNA/ITC opäť ocenení ako Instructor Excellence Award for 2017

Netacad program pre rok 2017 zverejnil zoznamy ocenených v rámci jeho "Recognition" programu, ktorým sa oceňujú inštruktori za ich prístup a úspechy v rámci programu Cisco Networking Academy. V rámci kategórie Instructor Excellence Award roveň Expert : top 10 percent z inštruktorov na celom svete, či úroveň Advanced : horných 25 percent z inštruktorov na celom svete) za kalendárny rok 2017 jedno z ocenení v kategórií získalo zo Slovenska osem inštruktorov.

Z tohto počtu traja inštruktori sú opäť z našej akadémie. Ocenenie Instructor Excellence Award - Expert  získali Ing. Peter Kortiš a doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. Ocenenie Instructor Excellence Award - Advanced získal Ing. Marek Moravčík.

Blahoželáme!

News and Events - Netacad (Cisco)

Netacad - Price Cut on Linux I & II Courses!

Companies are experiencing increased demand for open source talent. With 9 out of 10 Amazon Web Services clouds running Linux, the increased demand is obvious. Effective February 1, NDG made it easier to educate future Linux professionals by dropping the Linux I & II course fees to $29.95 USD per course.
 

Cisco Annual Cybersecurity Report

Discover insights and the latest threat intelligence.
Read it now

Nový kurz v NetAcad-e - CCNA Cybersecurity Operations

Netaacad prirpavuje nový kurz z témy Bezpečnosť. Bližší náhľad k téme z popisu kurzu:

Course Summary

The CCNA Cybersecurity Operations course develops career-ready skills needed to detect, monitor, analyze, and respond to ever growing cyber threats world-wide. In this 70-hour advanced-level course, you learn about cybercrime, cyberespionage, insider threats, advanced persistent threats, regulatory requirements, and other cybersecurity issues facing organizations. You develop hands-on knowledge leveraging rich multimedia content and Cisco Packet Tracer activities. The course extends the cybersecurity material covered in Cybersecurity Essentials and prepares you for Cisco Cybersecurity Operations certification.

  • Deepen knowledge with real-world cybersecurity threat simulations which create opportunities for ethical hacking, security monitoring, analysis and resolution
  • Reinforce skills through practice using hands-on labs and Cisco Packet Tracer activities.
  • Get immediate feedback on your work through interactive quizzes and tests.
  • Prepare for the two CCNA Cybersecurity Operations Certification exams and validate your skills to employers.
  • Connect with the global Cisco Networking Academy community.

Languages: English

Career Pathways

Cybersecurity operations jobs play a key part in securing information systems. They are among the fastest-growing roles in IT, as organizations are challenged in setting up security operations centers (SOCs) and establishing skilled teams to monitor and respond to security incidents.

Entry-level Career pathways for Cybersecurity Operations skills include: Security SOC Analyst, Incident Responder

Pozvánka na NAG 2018

Vážená pani učiteľka, vážený pán učiteľ, vážený študent!
 
Srdečne Vás pozývam na 13. ročník súťaže sieťových zručností NAG2018, ktorú pre Vás organizuje ASC/ITC Ceelabs a ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach v spolupráci so spoločnosťou Cisco systems Slovensko a ITC Žilinskej univerzity.
 
Cieľom súťaže je umožniť študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v programe Cisco Networking Academy.
 
Program súťaže:
22.3.2018
8:00 – 8:30 Príchod účastníkov (Nová knižnica TUKE)
8:30 – 8:50 Slávnostné otvorenie súťaže
9:00 – 19:00 Teoretická a praktická časť v zmysle harmonogramu súťaže
laboratória KPI FEI TUKE, 5. poschodie, Hlavná budova TU
(viď harmonogram)
26.3.2018 Zverejnenie výsledkov súťaže na stránkach www.netacad.sk
 
Súťaž pozostáva z praktickej časti (viď harmonogram v prílohe) a z teoretickej časti – riešenia on-line testu. Na teoretický test je potrebné sa zapísať ráno pri registrácii alebo v priebehu dňa. Počet miest pre teoretický test je v jednotlivých časoch obmedzený, preto je veľmi dôležité, aby ste si premysleli časový plán Vašej účasti v súťaži a dostatočne
včas sa zapísali na teoretický test. Súťažiaci zodpovedá za to, aby v rámci súťažného dňa
stihol absolvovať tak teoretickú ako aj praktickú časť súťaže!
 
Miestnosť pre účastníkov:
Priestory novej knižnice TUKE – hlavná konferenčná miestnosť – bude k dispozícií pre súťažiacich v priebehu celého dňa.

Pracovná stáž v spoločnosti Cisco (CIIP 2018-2019)

2017 CiscoLogoSpoločnosť Cisco Systems každoročne organizuje medzinárodnú pracovnú stáž s názvom Cisco International Internship Program (CIIP), pre študentov vysokých škôl, ktorí chcú rozšíriť svoje obzory v oblasti Informatiky, oboznámiť sa so životom a prácou v Silicon Valley a spoznať sa so študentmi z celého sveta. Vybraní stážisti budú pracovať v hlavnom sídle spoločnosti Cisco na reálnych projektoch spolu s inžiniermi, a tak nadobudnú užitočné pracovné a technické skúsenosti, ktoré im pomôžu lepšie sa uplatniť na pracovnom trhu. 

Napriek tomu, že spoločnosť Cisco je známa hlavne sieťovými technológiami, stáž je určená pre všetkých študentov informatiky, počítačového inžinierstva aj manažmentu. Prihlásiť sa môžu študenti všetkých ročníkov bakalárskeho, inžinierskeho a doktorandského štúdia, teda aj študenti, ktorí sú momentálne v poslednom ročníku štúdia. 

Keďže študenti budú počas celej stáže pracovať a bývať v San Jose, Kalifornia, USA, znalosť anglického jazyka je nutnosťou. Dĺžka trvania stáže je 1 rok v termíne August 2018 – Júl 2019

Posledný termín podania prihlášky je 1.12.2017.

Stáže sa v predchádzajúcom ročníku zúčastnili aj dvaja študenti FRI, takže šanca získať stáž je reálna.

Viac informácií nájdete na stránkach: CIIP a Facebook

Prihlášku nájdete na adrese: https://myciip.com/signup/

staz v cisco

 

Máme už 15ročnú históriu a stovky absolventov.

Pin It

Akcie

Prieskumy

Pripravujeme sa stať Pearson Vue certifikačné centrum. Mali by ste záujem robiť profesionálne certifikácie u nás v Žiline?

Áno - CCNA - 48.1%
Áno - CCNP - 42.6%
Áno - Linux LPI - 5.6%
Áno - Microsoft - 1.9%
Iné - 1.9%

Celkový počet hlasov: 54

Mali by ste záujem o kurzy Linux-u na našej akadémii?

Áno pre essentials - 40%
Nie pre essentials - 0%
Áno pre introductions - 60%
Nie pre introductions - 0%

Sme Testovacie Centrum

 
Go to top