Laboratória
Naše laborátória sú dobre vybavené hardvérom.
Vzdelávaj sa!
Každoročne pripravujeme Letné sieťové tábory CCNA/CCNP
Zabávaj sa a súťaž!
Zapoj sa do súťaží Netacad games a porovnaj svoje vedomosti!
Naši ľudia
Naši inštruktori sú vysoko akceptovaní profesionáli.
Akadémiou sme už 15rokov
Máme za sebou dlhú a úspešnú históriu.
Naši ľudia
Naši inštruktori sú oficiálne certifikovaný.
CCNP kurzy
Najlepšie CCNP kurzy nájdete u nás
Vyučovanie
Učíme na reálnych zariadeniach praktické veci

Cisco Sieťová akadémia a Inštruktorské tréningové centrum v Žiline

Naša akadémia, ktorá má už 14 ročnú históriu, bola založená pri Katedre informačných sietí FRI  ŽU 26.6.2000 ako Lokálna Cisco Sieťová Akadémia. Neskôr sa stala Regionálnou Cisco Sieťovou Akadémiou (ID: 52143)  v rámci programu Cisco Networking Academy Program (NetAcad). V súčasnej dobe je na pozícií Cisco Sieťovej Akadémie (Cisco Networking Academy) a jedného z troch Inštruktorských tréningových centier (Instructor Training Center - ITC)

V súčasnosti ponúkame záujemcom akademické ako aj komerčné certifikované kurzy Netacad programu zamerané na získanie Cisco priemyselných certifikátov ako aj množstvo iných tématických kurzov z oblasti IP sietí.

PrebudSa2 Si študent, doktorand alebo učiteľ?

Nezáleži či si študent, doktorand alebo učiteľ našej fakulty/univerzity alebo si z inej školy. Ponúkame Ti možnosť zapojiť sa do programu NetAcad a zvýšiť svoj potenciál po škole!

Čítaj viac - akademický program

docs Si učiteľ - inštruktor?

Ak si učiteľ-inštruktror ľubovoľnej NetAcad akadémie ponúkame Ti možnosť zvýšiť si svoje vedomosti absolvovaním kurzov NetAcad alebo rekondičné stretnutia!

Čítaj viac - program ITC

panak2 Si zamestnaný alebo nezamestnaný?

Zamestnancom komerčných spoločností ponúkame možnosť zvýšiť vzdelanie, rekvalifikáciu, prípraviť sa na priemyselné certifikácie alebo ponúkame prípravu školení z oblasti IP sietí na požiadanie!

Nezamestnaným ponúkame možnosť doplnenia vzdelania a zvýšiť tak šancu zamestnať sa!

Čítaj viac - komerčný program

News and Events - akadémia

Kurz CCNA3 - október 2017 - otvovrený

Ovorili sme kurz CCNA 3 v 6,0!

Letný sieťový tábor 2017 - oznam k 2.turnusu

Prosím berte na vedomie, že tento rok v rámci akcie LST 2017 neotvárame žiadne kurzy. Pokiaľ ste študenti FRI kontaktujte Doc. Segeča o možnosti otvoriť kurzy CCNP ROUTE a SWITCH počas akademického roka..
 

Algoryhme by Radia Perlman

Algorhyme

I think that I shall never see
A graph more lovely than a tree.
A tree whose crucial property
Is loop-free connectivity.
A tree that must be sure to span
So packets can reach every LAN.
First, the root must be selected.
By ID, it is elected.
Least-cost paths from root are traced.
In the tree, these paths are placed.
A mesh is made by folks like me,
Then bridges find a spanning tree.


óRadia Perlman

Letný sieťový tábor 2017 - oznam k 1.turnusu

Predbežná informácia

Oznam k 1. turnusu: turnus sa pre nedostatok záujemcov neotvára. Stále je zatiaľ platný termín turnusu 2, kurzy CCNA môžu byť podľa záujmu CCNA 1 až 4, CCNP môže byť ROUTE alebo SWITCH

 

2. turnus:

  • CCNP ROUTE alebo SWITCH, 4 septermber  - 15 september 2017
  • CCNA1 alebo 2 alwobo 3 alebo 4: termín: 4 septermber - 8 september 2017
    • pozn. po zaplnení prvého termínu je možné otvoriť ďalšie kurzy aj nasledujúci týždeň. Píšte na mail dole.

Workshop Počítačové siete na FRI UNIZA

V uplynulých dňoch sme na fakulte privítali študentov Strednej priemyselnej školy dopravnej z Trnavy. Veríme, že sa im pripravený workshop Počítačové siete na FRI UNIZA páčil a zároveň im blahoželáme k jeho úspešnému absolvovaniu :) Išlo o pilotný projekt a veríme, že na podobnom workshope privítame stredoškolákov z Trnavy aj budúci rok :)

 ==>  Foto galéria:

2017-WS-SPS...
2017-WS-SPSDTT 2017-WS-SPSDTT
2017-WS-SPS...
2017-WS-SPSDTT 2017-WS-SPSDTT

Stali sme sa certifikačné centrum PEARSON VUE

pearson vueOd 7.6.2017 sa Katedra informačných sietí (FRI UNIZA) v Žiline stáva oficiálnym Pearson Vue certifikačným centrom. V našom certifikačnom centre môžu študenti, firemní zákazníci alebo fyzické osoby urobiť certifikáty od renomovanej spoločnosti Cisco Systems.

Na webe http://www.pearsonvue.com/ (či v testcenter locator-e) nás nájdete pod názvom: FRI UNIZA.

Spoločnosť Pearson Vue patrí medzi najväčších lídrov v oblasti certifikačných stredísk. Každé stredisko, ktoré chce byť certifikované touto spoločnosťou. musí prejsť prísnymi kritériami.

S pozdravom kolektív KIS FRI UNIZA.

Workshop počítačových sietí pre SPŠDTT na CNA FRI UNIZA

v dňoch 13.6.2017 až 15.6.2017 prebehne v priestoroch CNA na KIS FRI UNIZA praktický workshop počítaťových sietí pre študentov SPŠDTT v Trnave zameraný na praktické aspekty tém z rozsahu ccna1 a 2. Kolegom podieľajúcim sa na WS (sl. Uramová, p. Hrabovský a p.Moravčík) ďakujeme!

News and Events - Netacad (Cisco)

Packet Tracer 7.1 Now Available

The latest version of Packet Tracer includes updated IOS for existing devices, supports new devices and protocols: CT2504 WLC, 3702 APs, MQTT protocol, and includes a number a bug fixes.  Use the latest version of Packet Tracer in your classroom - visit the Packet Tracer Resource Page.

Ten Reasons You Should Get Cisco CCNA Routing and Switching Certified

Earning a Cisco CCNA Routing and Switching Certification is the best way for you to prepare for a successful career in networking. Which is a great reason all by itself. But there are lots more. So read on, and discover the many advantages of a CCNA Routing and Switching Certification—and the many reasons why you should earn one.

Netacad program oslavuje 20-te výročie

A message to the Networking Academy partners and instructors in celebration of the 20th anniversary. Learn more at: http://cs.co/60508qsWa
 
 

EOL Dates Set for CCNA R&S 5.02 Courses

 

date for the affected courses is 1 Jul 2017 and the last complete date is 30 Jun 2018. 

The four affected CCNA R&S courses are:

  •  Introduction to Networking (ITN)
  • Routing and Switching Essentials (RSE)
  • Scaling Networks (ScaN)
  • Connecting Networks (CN)
 

2017 - Pozvánka na Arduino Day - Košice

Dovoľte mi pozvať Vás na Arduino Day 2017, ktorý oraganizuje ASC TUKE  v spolupráci s katedrou počítačov a informatiky na Technickej univerzite v Košiciach. Toto podujatie sa uskutoční dňa 5. Apríla 2017 od 12:00 v Univerzitnej knižnici Technickej Univerzity v Košiciach.
Arduino Day je celosvetovou oslavou narodenín vývojovej dosky Arduino. V priebehu 24 hodín sa po celom svete organizujú rozličné akcie, na ktorých sa stretávajú ľudia zaujímajúci sa o Arduino.
Podujatie je určené pre kohokoľvek (učiteľov, lektorov, študentov, IT nadšencov, atď...), kto sa chce o Arduine naučiť niečo nové. Súčasťou programu je množstvo prednášok a workshopov, na ktorých sa môžete podľa vašich záujmov a preferencií zúčasniť.

Na toto podujatie Vás pozyvame vzhľadom na to, že oblasť rýchleho prototypovania prostredníctvom platformy Arduino do istej miery zasahuje aj do portfólia kurzov NetAcadu zameraných na IoT a môže predstavovať prínos pre rozvoj oblasti IoT aj v rámci Vašej akadémie.

Viac informácií o Arduino Day 2017 nájdete na stránke  http://arduinoday.kpi.fei.tuke.sk/

V roku 2017 aktuálne bežia školenia ccna1, ccna2 a ccna3. Ich pokračovanie v leveloch ccna2, ccna3 a ccna4 predpokladáme v ďalšom priebehu druhej polovice roka 2017. V prípade záujmu zúčastniť sa ľubovoľného kurzu prosíme o vyplnenie prihlášky.

V roku 2016 sa ľubovoľného Netacad kurzu (Linux Essentials/Introduction, CCNA, CCNP) u nás podľa Academy Dashboard zúčastnilo už 584 študentov. Buď jedným z nich.


 

Školenia programu netacad sú otvárané celoročne a priebežne podľa záujmu. V prípade záujmu o kurz vyplňte prihlášku alebo píšte na adresu hlavného kontaktu CNA/ITC v Žiline, ktorý Vám poskytne informácie o ďalších kurzoch a možnostiach vyškoliť sa.
Pin It

Akcie

Prieskumy

Pripravujeme sa stať Pearson Vue certifikačné centrum. Mali by ste záujem robiť profesionálne certifikácie u nás v Žiline?

Áno - CCNA - 48.1%
Áno - CCNP - 42.6%
Áno - Linux LPI - 5.6%
Áno - Microsoft - 1.9%
Iné - 1.9%

Celkový počet hlasov: 54

Mali by ste záujem o kurzy Linux-u na našej akadémii?

Áno pre essentials - 40%
Nie pre essentials - 0%
Áno pre introductions - 60%
Nie pre introductions - 0%

Sme Testovacie Centrum

 
Go to top