Laboratória
Naše laborátória sú pre vyučovanie vybavené množstvom požadovaných zariadení.
CCNP kurzy
Najlepšie CCNP kurzy nájdete u nás
Vzdelávaj a uč sa s nami!
Priprav sa na svoju budúcu kariéru!
CCNA Routing and Switching
Nauč sa základné aj pokročilé koncepty sietí na reálnych zariadeniach s praktickými príkladmi, ktoré rozvíjajú tvoje zručnosti.
Akadémiou sme už 20 rokov!

Cisco Sieťová akadémia a Inštruktorské tréningové centrum v Žiline

Naša akadémia, ktorá má už 20 ročnú históriu, bola založená pri Katedre informačných sietí FRI  ŽU ako Lokálna Cisco Sieťová Akadémia. Neskôr sa stala Regionálnou Cisco Sieťovou Akadémiou (ID: 52143) v rámci programu Cisco Networking Academy Program (NetAcad). V súčasnej dobe je na pozícií Cisco Sieťovej Akadémie (Cisco Networking Academy) a jedného z troch Inštruktorských tréningových centier (Instructor Training Center - ITC).

Akadémia je prevádzkovaná na katedre informačných sietí FRI (sedem inštruktorov) a na katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií (KMIKT) FEIT (dvaja inštruktori).

V súčasnosti ponúkame akademické ako aj komerčné certifikované kurzy Netacad programu zamerané na získanie Cisco priemyselných certifikátov, ako aj množstvo iných tématických kurzov z oblasti IP sietí, bezpečnsoti, Linux OS a Internetu vecí (IoT).

PrebudSa2Si študent, doktorand alebo učiteľ?

Nezáleži či si študent, doktorand alebo učiteľ našej fakulty/univerzity alebo si z inej školy. Ponúkame Ti možnosť zapojiť sa do programu NetAcad a zvýšiť svoj potenciál po škole!

Čítaj viac - akademický program

docsSi učiteľ - inštruktor?

Ak si učiteľ-inštruktror ľubovoľnej NetAcad akadémie ponúkame Ti možnosť zvýšiť si svoje vedomosti absolvovaním kurzov NetAcad alebo rekondičné stretnutia!

Čítaj viac - program ITC

panak2 Si zamestnaný alebo nezamestnaný?

Zamestnancom komerčných spoločností ponúkame možnosť zvýšiť vzdelanie, rekvalifikáciu, prípraviť sa na priemyselné certifikácie alebo ponúkame prípravu školení z oblasti IP sietí na požiadanie!

Nezamestnaným ponúkame možnosť doplnenia vzdelania a zvýšiť tak šancu zamestnať sa!

Čítaj viac - komerčný program

News and Events - akadémia & FRI

Otvárame kurz CCNA 3 - November 2019

15.11.2019. otvárame kurz CCNA3.

Otvorili sme kurz CCNP ROUTE - November 2019

8.11.2019. sme otvorili kurz CCNP ROIUTE  v7 v peknom počte 11účastníkov! CCNP SWITCH je v príprave a asi začne hneď po ROUTE.

Znižujeme ceny za kurzy CCNA3

Od novembra 2019 znižujeme a konsolidujeme ceny komerčných kurzov CCNA3 Netacad programu.
Cena pre kurz CCNA3 je po novom znížená zo 565uro na 350,-Eurorozsah prezenčnej formy kurzu zostáva zachovaný na  päť sedení po štyri hodiny.
 
Váš Netacad team.

Cisco akadémia KIS FRI UNIZA na Futurikon 2019

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA si aj tento rok pripravila pre stredoškolákov na podujatí FUTURIKON zaujímavé workshopy a prednášky o moderných informačných technológiách. Virtuálna realita, počítačové siete, 3D tlač, počítačové hry vytvorené na fakulte, 3D skenovanie, modelovanie v biomedicíne, zneškodňovanie nástražných zariadení svojimi vedomosťami, ako online svet zmenil šport, digitálny marketing a ďalšie novinky zo sveta informatiky, informačných a sieťových technológií, či informačného manažmentu čakalo na viac ako 1300 návštevníkov zo stredných škôl na už piatom ročníku tohto obľúbeného podujatia. Ďakujem Marekovi a Martinovi, ktorí za našu fakultu FRI prezentovali katedru informačných sietí a program Cisco akadémiií.
Tešíme sa na ďalší ročník.
2019-Futuri...
2019-Futurikon 2019-Futurikon
2019-Futuri...
2019-Futurikon 2019-Futurikon

20 rokov akadémie - ocenenie dekanom FRI

Piatok 26.4.2019 p. dekan FRI doc. Ing. Emil Kršák, PhD. na posedení k výročiu Cisco akadémie ocenil jej členov pamätným diplomom a veľmi dobrou tortou :-) ! Ďakujeme!
 
20 rokov Ci...
20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA 20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA
20 rokov Ci...
20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA 20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA
20 rokov Ci...
20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA 20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA
20 rokov Ci...
20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA 20 rokov Cisco sieťovej akadémie na FRI UNIZA

OKIN - Portable LAB Workshop

Premýšľal si niekedy o kariére sieťového inžiniera? Čo všetko táto pozícia v sebe ukrýva? Ako vysoko môže vyletieť tvoja kariéra?
Na tieto a mnohé ďalšie otázky môžeš dostať odpoveď na workshope Portable LAB, ktorý ti prináša IAESTE Slovakia a spoločnosť OKIN BPS v spolupráci s Katedrou informačných sietí FRI UNIZA.
Počas workshopu sa dozvieš ako skutočné vyzerá práca sieťového inžiniera ako ľahko môžeš so spoločnosťou OKIN BPS začať a naštartovať svoj kariérny rast a získaš mnoho praktických skúseností, a to úplne zadarmo.

 

Kedy a kde?

Streda, 24.4.2019 o 9:00, v Informačnom centre na Fakulte riadenia a informatiky.

 

Čo k tomu potrebuješ?

1. chuť naučiť sa niečo nové
2. registrovať sa na
https://workshop.dniprilezitosti.sk/app/
3. nainštalovať si softvér Putty (prípadne iný console program – SecureCRT atď.) do svojho notebook-u
4. nezabudnúť si ho doniesť (ten notebook predsa)
5. nezabudnúť prísť (mi sa ti ešte pripomenieme)
 

Ako bude prebiehať workshop?

  • Úvod a predstavenie OKIN BPS.
  • Network Engineering na medzinárodných sieťach.
  • Networking:
Vyskúšaš si general troubleshooting a konfiguráciu Cisco zariadení. Môžeš si tak  preveriť svoje doterajšie zručnosti a získať nové.
 

Čo budeš mať k dispozícií?

  • 1x miesto na workshope
  • 4x Cisco router – 2801
  • 4x Cisco L3 switch – Catalyst 3560
  • 4x Simulated host on Raspberry Pi
Po ukončení workshopu obdržíš odznak o jeho absolvovaní.
OKIN BPS zamestnáva stovky sieťových inžinierov na rôznych úrovniach seniority a tuto príležitosť máme i pre Teba!

20 rokov Cisco akadémie v Žiline !

Čas beží a ani sme sa nenazdali a tento rok uplynie už 20 rokov čo sme Cisco sieťovou akadémiou !  
Za túto dobu sme prešli veľkým vývojom. Naši inštruktori sú certifikovaný, máme dve moderné laboratória, kurzy ponúkané programom Netacad (CCNA, CCNP, Security, Linux, IoT) sú integrované do denného štúdia na FRI a patria dlhodobo medzi najpopulárnejšie na FRI-čke, kde nimi prešli tisícky študentov. Ďakujem všetkým čo sa za tie roky do Netacad-u zapojili a nech to takto (ale radšej ešte aj lepšie ;-) ) ide aj v ďalšej násť-ročnici!
 
20 years of service

News and Events - Netacad (Cisco)

The new CCNA 7 courses now have names!

With the launch of the new CCNA 7 courses and the transition from four courses to three, names for the new courses were carefully considered. The first course, Introduction to Networks (ITN) will carry the same name as its predecessor because it continues to cover primarily the same information as ITN version 6 with refinements to the treatment of these topics. The second course will be called Switching, Routing, and Wireless Essentials v7.0 (SRWE). This name is based on the relative emphasis of topics and inclusion of wireless. Course three will be titled, Enterprise Networking, Security, and Automation v7.0 (ENSA) and will include new topics on end-to-end security concepts and automation.

Official Availability Date

All three of the new CCNA courses and the bridging course will be available in English on December 10th. Translations will follow in the first half of 2020. As a reminder, the new courses align to the new CCNA certification exam which will become available in February 2020. For more details on the courses, please refer to the Scope and Sequence document available on the New Courses and Certification for 2020 Landing page.

NetAcad na prahu veľkých zmien

Prebraná správa z netacad.sk

Vážená NetAcad komunita.
 

Letné prázdniny sa stávajú iba vzdialenou spomienkou a do školských lavíc zasadajú aj tento rok nové tváre, pre ktoré sa možno práve vy stanete mentorom, inšpiráciou a osobnosťou, na ktorú budú s úctou spomínať aj dlho po škole. 

Zatiaľ čo sme si všetci užívali letné lúče a dni relaxu pre načerpanie energie na nový školský rok, vo svete sieťového akademického programu NetAcad nastali veľké zmeny.

Najvýraznejšie a najpodstatnejšie zmeny nastali v Cisco certifikačnom programe, pričom sa jedná o najväčšie zmeny od samotného vzniku certifikačného programu. Na tieto zmeny reaguje samozrejme aj NetAcad, prechodom na CCNA vo verzii 7.0. 
 

CCNA 7.0 nie je iba kozmetickou úpravou

Za uplynulé desaťročie sme si azda všetci zvykli na malé - inkrementálne zmeny vzdelávacieho obsahu. Pri tejto aktualizácii je tomu však inak. Sme svedkami pribudnutia mnohých tém zo sveta bezpečnosti, wireless a virtualizácie za súčasnej  30% redukcie celkového vzdelávacieho obsahu. Táto redukcia je tak výrazná, že CCNA 7.0 bude obsahovať iba 3 semestre vzdelávania.

Sme presvedčení, že sa o všetkých novinkách a zmenách budete chcieť dozvedieť čo najviac. Hoci mnoho otázok zatiaľ ostáva nezodpovedaných, prichystali sme si pre Vás zoznam článkov a dôležitých odkazov, kde sa dočítate o všetkých doteraz zverejnených informáciách.

Základné informácie o zmenách v Cisco certifikáciách nájdete v našom článku na adrese https://netacad.sk/zmeny-v-cisco-certifikaciach/

Dokument draft Scope&Sequence popisujúci rozdelenie tém do jednotlivých semestrov stiahnete kliknutím na nasledujúci link.

Množstvo ďalších informácií a odpovede na najčastejšie otázky je možné nájsť vo FAQ dokumente, na nasledujúcom odkaze.


Okrem toho by Vás na stránke netacad.sk mohli zaujať nasledujúce témy:

CCNA Security course update

Career-oriented course, CCNA Security 2.01 now provides more FirePOWER™ theory and details found on the certification exam. Cisco's FirePower is the industry's first integrated threat-focused, next-gen firewall with unified mgmt.  A win-win for instructors and students alike.

Cisco Tech Club Days

V týchto dňoch sa v Prahe a Bratislave koná pravidelná technická konferencia Cisco Tech Club Days 2019, primárne zameraná na odbornú technickú komunitu. Konferencia je súčásťou vzdalávacieho programu Cisco Tech Club. a ponúka zaujímavé informácie o trendoch v oblasti a nových riešeniach Cisco.

Vstup je po registrácii zdarma, je možné sa pripojiť aj vzdialene cez Cisco Webex.

Viac na LINKE

NetAcad.com Upgrade

Talk about a success story. Networking Academy has experienced an 87% user increase in three years. To keep up with this growth, the NetAcad.com learning platform is getting an upgrade. Stay tuned for more.

Túto jeseň sme jeden kurz CCNP ROUTE práve otvorili, evidujeme však ďalších záujemcov o CCNP SWITCH a je snahou pripraviť ďalšie otvorenie kurzu úrovne CCNP (Switch).aktuálne sú prihlásený cca siedmi záujemcovia. 

Ak máš záujem, prihlás sa na kurz vyplnením prihlášky, počet miest je obmedzený na max. 12! Predpoklad začiatku ďalšieho CCNP  kurzu je koncom marec 2020. Predpokladaný lektori Segeč/Moravčík.

Zapojenie do kurzu: prihláška

Pin It

Akcie

Sme Testovacie Centrum

Partneri akadémie

 
munus, s.r.o Refoma, s.r.o.
 

Z našich portálov

Go to top