Laboratória
Naše laborátória sú pre vyučovanie vybavené množstvom požadovaných zariadení.
CCNP kurzy
Najlepšie CCNP kurzy nájdete u nás
Vzdelávaj a uč sa s nami!
Priprav sa na svoju budúcu kariéru!
CCNA Routing and Switching
Nauč sa základné aj pokročilé koncepty sietí na reálnych zariadeniach s praktickými príkladmi, ktoré rozvíjajú tvoje zručnosti.
Akadémiou sme už 20 rokov!
Netacad Excellence Award
2020 - Marek Moravcik - Expert Level

Cisco Sieťová akadémia a Inštruktorské tréningové centrum v Žiline

Naša akadémia, ktorá má už 20 ročnú históriu, bola založená pri Katedre informačných sietí FRI  ŽU ako Lokálna Cisco Sieťová Akadémia. Neskôr sa stala Regionálnou Cisco Sieťovou Akadémiou (ID: 52143) v rámci programu Cisco Networking Academy Program (NetAcad). V súčasnej dobe je na pozícií Cisco Sieťovej Akadémie (Cisco Networking Academy) a jedného z troch Inštruktorských tréningových centier (Instructor Training Center - ITC).

Akadémia je prevádzkovaná na katedre informačných sietí FRI (sedem inštruktorov) a na katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií (KMIKT) FEIT (dvaja inštruktori).

V súčasnosti ponúkame akademické ako aj komerčné certifikované kurzy Netacad programu zamerané na získanie Cisco priemyselných certifikátov, ako aj množstvo iných tématických kurzov z oblasti IP sietí, bezpečnsoti, Linux OS a Internetu vecí (IoT).

PrebudSa2Si študent, doktorand alebo učiteľ?

Nezáleži či si študent, doktorand alebo učiteľ našej fakulty/univerzity alebo si z inej školy. Ponúkame Ti možnosť zapojiť sa do programu NetAcad a zvýšiť svoj potenciál po škole!

Čítaj viac - akademický program

docsSi učiteľ - inštruktor?

Ak si učiteľ-inštruktror ľubovoľnej NetAcad akadémie ponúkame Ti možnosť zvýšiť si svoje vedomosti absolvovaním kurzov NetAcad alebo rekondičné stretnutia!

Čítaj viac - program ITC

panak2 Si zamestnaný alebo nezamestnaný?

Zamestnancom komerčných spoločností ponúkame možnosť zvýšiť vzdelanie, rekvalifikáciu, prípraviť sa na priemyselné certifikácie alebo ponúkame prípravu školení z oblasti IP sietí na požiadanie!

Nezamestnaným ponúkame možnosť doplnenia vzdelania a zvýšiť tak šancu zamestnať sa!

Čítaj viac - komerčný program

News and Events - akadémia & FRI

Kurz CCNA2 otvorený

Začíname nový zrýchlený kurz CCNA2 verzie 7.02. 

Poradie školského kola NAG 2023

Dňa 12.4.2023 prebehlo školské kolo 18. ročníka súťaže študentov slovenských stredných a vysokých škôl Networking Academy Games (NAG). V rámci školského kola študenti UNIZA mali možnosť prezentovať svoje vedomosti a praktické zručnosti z oblasti počítačových sietí a zabojovať o nomináciu na celoštátne kolo. V rámci celoslovenského kola súťaže budú mať možnosť reprezentovať Žilinskú univerzitu a Cisco akadémiu pri KIS FRI UNIZA. 

Súťaže sa nakoniec v dvoch behoch zúčastnilo 14 študentov zo 16 prihlásených, všetko študenti FRI UNIZA. Finálne poradie po sčítaní bodov za teoretickú a praktickú časť je nasledovné: 

  

Krstné meno 

Priezvisko 

Jakub 

Varga 

Peter 

Škrabák 

Peter 

Mako 

David 

Nemec 

Jakub 

Hrabovský 

Tomáš 

Macuška 

Nikolas 

Novák 

Samuel 

Gancarčík 

Matej 

Sorád 

10 

Martin 

Polesný 

11 

Dominika 

Sýkorová 

12 

Štefan 

Čulík 

13 

Juraj 

Hradský 

14 

Peter 

Bachár 

Možnosť zabojovať v celoštátnom kole získava prvých desať úspešných riešiteľov. Víťazovi ako aj všetkým postupujúcim srdečne blahoželáme.  

Kolo bolo organizované kolegami z Katedry informačných sietí FRI UNIZA. 

 

2023 - ocenenie inštruktorov našej CNA/ITC - Instructor Advanced Award for 2022

Netacad program pre rok 2022 zverejnil zoznamy ocenených v rámci jeho "Recognition" programu, ktorým sa oceňujú inštruktori za ich prístup a úspechy v rámci programu Cisco Networking Academy. V rámci kategórie Instructor Excellence Award, t.j. horných 25 percent z inštruktorov na celom svete) za kalendárny rok 2022  získali toto ocenenie Ing. Marek Moravčík, PhD., Ing. Ivan Dolnák, PhD.

Blahoželáme!

Kurz CCNA1 otvorený

Po dlhšom COVID období začíname novým kurzom CCNA1 verzie 7.02 otvoreným koncom Novembra 2022! 

Kurz CCNA2 otvorený

Po dlhšom COVID období začíname novým kurzom CCNA2 verzie 7.02 otvoreným koncom Novembra 2022! 

2022 - Jozef Galbička - 1. miesto v národnom kole súťaže NAG 2022

IT talenty z celej SR sa už tradične stretli na 17. ročníku celoštátneho kola súťaže študentov v oblasti sieťových technológií NAG 2022. Fakulta riadenia a informatiky UNIZA opäť potvrdila svoju vysokú kvalitu. Študent Jozef Galbička (študijný program Informačné a sieťové technológie) sa umiestnil na celkovom 1. mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov. Jozefovi, ako aj všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére (Oficiálne výsledky)!

DevNet Associate - Martin Kontšek prvým inštruktorom v Žiline

DEVASC Learning BadgeNáš kolega Martin Kontšek úspešne prešiel tréningom na DevNet Associate a stal sa oficiálnym a prvým inštruktorom na našej akadémii. Blahoželáme!

News and Events - Netacad (Cisco)

Nové kurzy od Cisco zadarmo na skillsforall.com

Potreba vzdelávať sa v oblasti bezpečnosti viedla spoločnosť Cisco k vytvoreniu portálu https://skillsforall.com/, kde ponúka pre členov aj nečlenov netacad komunity nové kurzy zadarmo. Ponuka kurzov je na https://skillsforall.com/catalog
 
 

Fresh Packet Tracer Courses

Three short courses on Skills for All replace Intro to Packet Tracer course (EOL 31 Jul 2022) plus latest release PT 8.1.1.
 

New Cybersecurity Certification

With unprecedented demand for cybersecurity skills today, preparing learners for entry-level IT and cybersecurity job roles is more important than ever.

New! The Cybersecurity pathway on Skills for All from Cisco Networking Academy now aligns to the new entry-level IT Specialist Cybersecurity certification from Certiport, the leading provider of performance-based IT certification exams. The online learning pathway and certification prepare learners with the skills required for entry-level cybersecurity jobs such as Cybersecurity Technician, Junior Cybersecurity Analyst, and Tier 1 Help Desk Support.


Skills for All expands student pipeline to Instructor-led courses

DevNet Associate Growth

Product/Community Leader Kristen Kruehl recently highlighted the strength of DevNet and NetAcad's collaboration. Currently, there are 4.6K instructors and 16K+ students taking the course. 

Cybersecurity in 2022

With zero unemployment in all sectors, Senior Product Leader, Swati Handa, eyes the trends that will drive another year in cybersecurity. What threats to watch and how job demand will continue.
 

New Packet Tracer

Packet Tracer 8.1.0 offers tutored activities that each learner can adjust. Plus, a new 2 hour on-ramp course featuring latest user interface. 
More >>

New JavaScript Course at NetAcad

The new JavaScript Essentials 1 (JSE) course just released! This course is aligned to the JSE: Certified Entry-Level JavaScript Programmer certification. The course is offered in partnership with the JavaScript Institute through OpenEDG.  

 JavaScript Essentials 1 (JSE) introduces the basics of programming using the JavaScript language, a popular language for creating interactive web and mobile apps. This course covers general computer programming concepts and techniques. Learners will practice designing, writing, and running their own programs. No prior programming knowledge is required. 

JavaScript Essentials 1 (JSE) can be accessed online at NetAcad.com and is available self-paced and instructor-led. No special equipment or system requirements are needed. 

   

Learn More:   

New Cloud Security Course

In partnership with Cloud Security Alliance (CSA),  a new, online Cloud Security course is added to our portfolio. Designed to provide in-depth cloud computing knowledge in approximately 35 hours. Available in English.

New course aligns with the Certificate of Cloud Security Knowledge (CSSK). Widely recognized as the standard of expertise for cloud security, it provides a vendor-neutral understanding of how to secure data in the cloud.

Learn more >>

V priebehu roka 2022 popri aktivitách pre učiteľov stredných škôl v projekte IT akadémia sme spustili kurz CCNA1 verzie 7.2 online formou, a aktuálne sa pripravuje ďalšie školenie CCNA1. V prípade záujmu zúčastniť sa ľubovoľného kurzu vyplň prihlášku.


Školenia programu Netacad sú otvárané celoročne a priebežne podľa záujmu. V prípade záujmu o kurz vyplňte prihlášku alebo píšte na adresu hlavného kontaktu CNA/ITC v Žiline, ktorý Vám poskytne informácie o ďalších kurzoch a možnostiach vyškoliť sa.
Pin It

Akcie

Sme Testovacie Centrum

Partneri akadémie

 
munus, s.r.o
 Refoma 2018
 

Z našich portálov

Go to top