Novinky

Prebraná spráza vo Zive.sk

Naštartuj svoju IT kariéru prostredníctvom Cisco Networking Academy na FRI UNIZA

Za dobrým a kvalitným vzdelaním nemusíš cestovať tisíce kilometrov ďaleko. Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA) vďaka Cisco Networking Academy (CNA) ponúka vzdelanie na TOP úrovni v rámci centrálnej Európy.

Prečo je dobré ísť študovať informatiku do Žiliny a zapojiť sa do vzdelávania prostredníctvom Cisco Networking Academy? Možno práve týchto päť dôvodov ťa o tom presvedčí.

.....

Viac na zive.sk a na našej fakulte FRI 

 
Companies are experiencing increased demand for open source talent. With 9 out of 10 Amazon Web Services clouds running Linux, the increased demand is obvious. Effective February 1, NDG made it easier to educate future Linux professionals by dropping the Linux I & II course fees to $29.95 USD per course.
 
Discover insights and the latest threat intelligence.
Read it now
Netaacad prirpavuje nový kurz z témy Bezpečnosť. Bližší náhľad k téme z popisu kurzu:

Course Summary

The CCNA Cybersecurity Operations course develops career-ready skills needed to detect, monitor, analyze, and respond to ever growing cyber threats world-wide. In this 70-hour advanced-level course, you learn about cybercrime, cyberespionage, insider threats, advanced persistent threats, regulatory requirements, and other cybersecurity issues facing organizations. You develop hands-on knowledge leveraging rich multimedia content and Cisco Packet Tracer activities. The course extends the cybersecurity material covered in Cybersecurity Essentials and prepares you for Cisco Cybersecurity Operations certification.

  • Deepen knowledge with real-world cybersecurity threat simulations which create opportunities for ethical hacking, security monitoring, analysis and resolution
  • Reinforce skills through practice using hands-on labs and Cisco Packet Tracer activities.
  • Get immediate feedback on your work through interactive quizzes and tests.
  • Prepare for the two CCNA Cybersecurity Operations Certification exams and validate your skills to employers.
  • Connect with the global Cisco Networking Academy community.

Languages: English

Career Pathways

Cybersecurity operations jobs play a key part in securing information systems. They are among the fastest-growing roles in IT, as organizations are challenged in setting up security operations centers (SOCs) and establishing skilled teams to monitor and respond to security incidents.

Entry-level Career pathways for Cybersecurity Operations skills include: Security SOC Analyst, Incident Responder

Vážená pani učiteľka, vážený pán učiteľ, vážený študent!
 
Srdečne Vás pozývam na 13. ročník súťaže sieťových zručností NAG2018, ktorú pre Vás organizuje ASC/ITC Ceelabs a ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach v spolupráci so spoločnosťou Cisco systems Slovensko a ITC Žilinskej univerzity.
 
Cieľom súťaže je umožniť študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v programe Cisco Networking Academy.
 
Program súťaže:
22.3.2018
8:00 – 8:30 Príchod účastníkov (Nová knižnica TUKE)
8:30 – 8:50 Slávnostné otvorenie súťaže
9:00 – 19:00 Teoretická a praktická časť v zmysle harmonogramu súťaže
laboratória KPI FEI TUKE, 5. poschodie, Hlavná budova TU
(viď harmonogram)
26.3.2018 Zverejnenie výsledkov súťaže na stránkach www.netacad.sk
 
Súťaž pozostáva z praktickej časti (viď harmonogram v prílohe) a z teoretickej časti – riešenia on-line testu. Na teoretický test je potrebné sa zapísať ráno pri registrácii alebo v priebehu dňa. Počet miest pre teoretický test je v jednotlivých časoch obmedzený, preto je veľmi dôležité, aby ste si premysleli časový plán Vašej účasti v súťaži a dostatočne
včas sa zapísali na teoretický test. Súťažiaci zodpovedá za to, aby v rámci súťažného dňa
stihol absolvovať tak teoretickú ako aj praktickú časť súťaže!
 
Miestnosť pre účastníkov:
Priestory novej knižnice TUKE – hlavná konferenčná miestnosť – bude k dispozícií pre súťažiacich v priebehu celého dňa.
Zdravím všetkých, obraciam sa na Vás v mene Cisco akadémie pri KIS FRI UNIZA, aktuálne začíname čeliť nedostatku sériových káblov a sériových modulov do Cisco 18xx/28xx (nie sú konštruované na častú manipuláciu). Tieto serialy sa už vo firmách dlhodobejšie vyraďujú, u nás sa ešte používajú a vieme ich zúžitkovať. Chcel by som Vás teda poprosiť, ak by ste mali prístup k nepotrebným médiam či WIC kartám, a aj mali možnosť sa ich zbaviť smerom k nám, veľmi by ste nám pomohli. 
Z pohľadu modulov sú pre nás zaujímavé:
  • Serial WIC 2T, WIC 2A/S
  • Veľkú luxus by bol mať HWIC s dvomi Fast portami, či 4xFast prepínačom
Z pohľadu médií sa u nás vyskytujú serial smart s konektorom:
  • smart-serial to V35

  • smart-serial to LPT

  • smart-serial to V24

 cab ss v35fc cisco seriell rs 232 kabel   index
Serial cisco smart cable MT (samce) ešte máme, zháňame serial cisco smart cable FC (samice) alebo pár (na obr len pre ilustráciu ako vyzerá daný konektor).
ďakujem
Segeč
 
 
 
 
 

Dovoľujeme si Vás informovať, že tento rok bude opäť na pôde Technickej Univerzity v Košiciach súťaž študentov v národném kole 13. ročníka súťaže Networking Academy Games - NAG2018 ktorá sa uskutoční  22.3.2018. Cieľom súťaže je umožniť študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v programe Cisco Networking Academy.

Poslaním súťaže je vyhľadávať nové talenty a oceniť najlepších jednotlivcov či skupiny študentov a podnieť ich záujem o ďalšie štúdium sieťových technológií.

NAG2017 organizuje ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach a ASC/ITC Ceelabs v spolupráci so spoločnosťou Cisco systems Slovensko,  ITC pri Slovenskej Technickej univerzite v Bratislave a ITC Žilinskej univerzity.

Go to top