CNA/ITC novinky

Prebraná spráza vo Zive.sk

Naštartuj svoju IT kariéru prostredníctvom Cisco Networking Academy na FRI UNIZA

Za dobrým a kvalitným vzdelaním nemusíš cestovať tisíce kilometrov ďaleko. Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA) vďaka Cisco Networking Academy (CNA) ponúka vzdelanie na TOP úrovni v rámci centrálnej Európy.

Prečo je dobré ísť študovať informatiku do Žiliny a zapojiť sa do vzdelávania prostredníctvom Cisco Networking Academy? Možno práve týchto päť dôvodov ťa o tom presvedčí.

.....

Viac na zive.sk a na našej fakulte FRI 

 
Zdravím všetkých, obraciam sa na Vás v mene Cisco akadémie pri KIS FRI UNIZA, aktuálne začíname čeliť nedostatku sériových káblov a sériových modulov do Cisco 18xx/28xx (nie sú konštruované na častú manipuláciu). Tieto serialy sa už vo firmách dlhodobejšie vyraďujú, u nás sa ešte používajú a vieme ich zúžitkovať. Chcel by som Vás teda poprosiť, ak by ste mali prístup k nepotrebným médiam či WIC kartám, a aj mali možnosť sa ich zbaviť smerom k nám, veľmi by ste nám pomohli. 
Z pohľadu modulov sú pre nás zaujímavé:
  • Serial WIC 2T, WIC 2A/S
  • Veľkú luxus by bol mať HWIC s dvomi Fast portami, či 4xFast prepínačom
Z pohľadu médií sa u nás vyskytujú serial smart s konektorom:
  • smart-serial to V35

  • smart-serial to LPT

  • smart-serial to V24

 cab ss v35fc cisco seriell rs 232 kabel   index
Serial cisco smart cable MT (samce) ešte máme, zháňame serial cisco smart cable FC (samice) alebo pár (na obr len pre ilustráciu ako vyzerá daný konektor).
ďakujem
Segeč
 
 
 
 
 

Dovoľujeme si Vás informovať, že tento rok bude opäť na pôde Technickej Univerzity v Košiciach súťaž študentov v národném kole 13. ročníka súťaže Networking Academy Games - NAG2018 ktorá sa uskutoční  22.3.2018. Cieľom súťaže je umožniť študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v programe Cisco Networking Academy.

Poslaním súťaže je vyhľadávať nové talenty a oceniť najlepších jednotlivcov či skupiny študentov a podnieť ich záujem o ďalšie štúdium sieťových technológií.

NAG2017 organizuje ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach a ASC/ITC Ceelabs v spolupráci so spoločnosťou Cisco systems Slovensko,  ITC pri Slovenskej Technickej univerzite v Bratislave a ITC Žilinskej univerzity.

V mesiaci február sa úspešne recertifikoval na CCNA priemyselnú certifikáciu náš kolega doc. Ing. Milan Kubina, PhD. Milan super!
Komplexná rekonštrukcia našich laboratórií RB301, RB302 a RB303 je konečne na úspešnom konci. Rekonštrukcia sa týkala nových podláh, stierok, podhľadov, osvetlenia ako aj lepšie rozmiestnenej a dimenzovanej silovej a dátovej infraštruktúre (Legrand), kde sme prešli aspoň v horizontálnej kabeláži na CAT6.
 
Najväčšou zmenou prešla miestnosť RB301, kde bola zmenané dispozícia až na 12 miest s PC, oproti pôvodným 10, máme nové stoly a veľkú bielu tabuľu. V rb303 sme dali 20ks novších PC a novú tabuľu. Laby teraz vyzerajú výborne :-) radosť učiť a študovať.
Ďakujem ešte raz vedeniu univerzity a fakulty a kolegom za 6 týždňovú trpezlivosť, 
 

=> Celá foto galéria z rekonštrukcie a finálny stav

2018-rekons...
2018-rekonstrukcia 2018-rekonstrukcia
2018-Rekons...
2018-Rekonstuckia-laboratorii 2018-Rekonstuckia-laboratorii
2018-Rekons...
2018-Rekonstuckia-laboratorii 2018-Rekonstuckia-laboratorii
2018-Rekons...
2018-Rekonstuckia-laboratorii 2018-Rekonstuckia-laboratorii
2018-Rekons...
2018-Rekonstuckia-laboratorii 2018-Rekonstuckia-laboratorii
2018-Rekons...
2018-Rekonstuckia-laboratorii 2018-Rekonstuckia-laboratorii

V mesiaci január úspešne zložil CCNA priemyselnú certifikačnú skúšku ďalši inštruktor ITC/CNA - Ing. Jozef Papán, PhD. Jozefovi blahoželáme!
Go to top