Prebraná správa z netacad.sk

Vážená NetAcad komunita.

Letné prázdniny sa stávajú iba vzdialenou spomienkou a do školských lavíc zasadajú aj tento rok nové tváre, pre ktoré sa možno práve vy stanete mentorom, inšpiráciou a osobnosťou, na ktorú budú s úctou spomínať aj dlho po škole.

Zatiaľ čo sme si všetci užívali letné lúče a dni relaxu pre načerpanie energie na nový školský rok, vo svete sieťového akademického programu NetAcad nastali veľké zmeny.

Najvýraznejšie a najpodstatnejšie zmeny nastali v Cisco certifikačnom programe, pričom sa jedná o najväčšie zmeny od samotného vzniku certifikačného programu. Na tieto zmeny reaguje samozrejme aj NetAcad, prechodom na CCNA vo verzii 7.0.

CCNA 7.0 nie je iba kozmetickou úpravou

Za uplynulé desaťročie sme si azda všetci zvykli na malé - inkrementálne zmeny vzdelávacieho obsahu. Pri tejto aktualizácii je tomu však inak. Sme svedkami pribudnutia mnohých tém zo sveta bezpečnosti, wireless a virtualizácie za súčasnej  30% redukcie celkového vzdelávacieho obsahu. Táto redukcia je tak výrazná, že CCNA 7.0 bude obsahovať iba 3 semestre vzdelávania.

Sme presvedčení, že sa o všetkých novinkách a zmenách budete chcieť dozvedieť čo najviac. Hoci mnoho otázok zatiaľ ostáva nezodpovedaných, prichystali sme si pre Vás zoznam článkov a dôležitých odkazov, kde sa dočítate o všetkých doteraz zverejnených informáciách.

Základné informácie o zmenách v Cisco certifikáciách nájdete v našom článku na adrese https://netacad.sk/zmeny-v-cisco-certifikaciach/

Dokument draft Scope&Sequence popisujúci rozdelenie tém do jednotlivých semestrov stiahnete kliknutím na nasledujúci link.

Množstvo ďalších informácií a odpovede na najčastejšie otázky je možné nájsť vo FAQ dokumente, na nasledujúcom odkaze.

Okrem toho by Vás na stránke netacad.sk mohli zaujať nasledujúce témy: