Laboratória
Naše laborátória sú pre vyučovanie vybavené množstvom požadovaných zariadení.
CCNP kurzy
Najlepšie CCNP kurzy nájdete u nás
Vzdelávaj a uč sa s nami!
Priprav sa na svoju budúcu kariéru!
CCNA Routing and Switching
Nauč sa základné aj pokročilé koncepty sietí na reálnych zariadeniach s praktickými príkladmi, ktoré rozvíjajú tvoje zručnosti.
Akadémiou sme už 20 rokov!
Netacad Excellence Award
2020 - Marek Moravcik - Expert Level

Cisco Sieťová akadémia a Inštruktorské tréningové centrum v Žiline

Naša akadémia, ktorá má už 20 ročnú históriu, bola založená pri Katedre informačných sietí FRI  ŽU ako Lokálna Cisco Sieťová Akadémia. Neskôr sa stala Regionálnou Cisco Sieťovou Akadémiou (ID: 52143) v rámci programu Cisco Networking Academy Program (NetAcad). V súčasnej dobe je na pozícií Cisco Sieťovej Akadémie (Cisco Networking Academy) a jedného z troch Inštruktorských tréningových centier (Instructor Training Center - ITC).

Akadémia je prevádzkovaná na katedre informačných sietí FRI (sedem inštruktorov) a na katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií (KMIKT) FEIT (dvaja inštruktori).

V súčasnosti ponúkame akademické ako aj komerčné certifikované kurzy Netacad programu zamerané na získanie Cisco priemyselných certifikátov, ako aj množstvo iných tématických kurzov z oblasti IP sietí, bezpečnsoti, Linux OS a Internetu vecí (IoT).

PrebudSa2Si študent, doktorand alebo učiteľ?

Nezáleži či si študent, doktorand alebo učiteľ našej fakulty/univerzity alebo si z inej školy. Ponúkame Ti možnosť zapojiť sa do programu NetAcad a zvýšiť svoj potenciál po škole!

Čítaj viac - akademický program

docsSi učiteľ - inštruktor?

Ak si učiteľ-inštruktror ľubovoľnej NetAcad akadémie ponúkame Ti možnosť zvýšiť si svoje vedomosti absolvovaním kurzov NetAcad alebo rekondičné stretnutia!

Čítaj viac - program ITC

panak2 Si zamestnaný alebo nezamestnaný?

Zamestnancom komerčných spoločností ponúkame možnosť zvýšiť vzdelanie, rekvalifikáciu, prípraviť sa na priemyselné certifikácie alebo ponúkame prípravu školení z oblasti IP sietí na požiadanie!

Nezamestnaným ponúkame možnosť doplnenia vzdelania a zvýšiť tak šancu zamestnať sa!

Čítaj viac - komerčný program

News and Events - akadémia & FRI

Pripravujeme sa na online vyučovanie s HW

 CAB HD8 KIT lg 70672.1555349756Naša Cisco akadémia konečne získala 16 portové Cisco RAS riešenie na remote prístup k naším zariadeniam známe ako chobotnička, čim môžeme začať poskytovať vyučovanie aj na diaľku. Máme z toho radosť !

Stredoškolskí učitelia majú možnosť pridať sa k silnej komunite „sieťarov.“ Príležitosť ponúka platforma projektu IT Akadémia

 

Platforma „Sieťové fórum“ združuje učiteľov stredných škôl vyučujúcich alebo zaoberajúcich sa problematikou počítačových sietí. Jej podstatou je zdieľať skúsenosti s výučbou a inovatívne pristupovať k vzdelávaniu študentov v tomto odbore.

„Sieťové fórum“, ako platforma stredoškolských pedagógov - informatikov pre oblasť vzdelávania v sieťových technológiách vznikla začiatkom roka 2020.  Ide o iniciatívu Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA), ako jedného z partnerov národného projektu IT Akadémia vzdelávanie pre 21. storočie.  

Členovia platformy sú vysoko aktívni už od jej založenia. Pracujú na výmene cenných skúseností. Snažia sa aktualizovať metodiky vytvorené pre problematiku sieťových technológií, ktoré vznikli v rámci národného projektu a zavádzať ich do stredoškolskej výučby.  

„Jedným z hlavných cieľov platformy 'Sieťové fórum' je aj výchova špičkových odborníkov na sieťové technológie. Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline ponúka nový unikátny bakalársky študijný program Informačné a sieťové technológie. Program bol vytvorený na základe požiadaviek podnikovej praxe. Vďaka tomu je silne prakticky orientovaný na najnovšie technológie

Čítaj viac ...

2020 - ocenenie inštruktorov našej CNA/ITC - Instructor Excellence Award for 2019

Netacad program pre rok 2019 zverejnil zoznamy ocenených v rámci jeho "Recognition" programu, ktorým sa oceňujú inštruktori za ich prístup a úspechy v rámci programu Cisco Networking Academy. V rámci kategórie Instructor Excellence Award Expert (top 10 percent z inštruktorov na celom svete) za kalendárny rok 2019 jedno z ocenení v kategórií získali zo Slovenska traja inštruktori.

Z tohto počtu dvaja inštruktori sú opäť z našej akadémie. Ocenenie Instructor Excellence Award -  Expert získali doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. Ing. Marek Moravčík, PhD.

Blahoželáme!

2020 - Maroš Pekár - 1. miesto v národnom kole súťaže NAG 2020

V utorok 19.5.2020 sa v priestoroch Technickej univerzity Košice a vďaka veľkému úsiliu a šikovnosti našich kolegov na FEI TUKE konalo národné kolo súťaže NAG - Networking Academy Games. Žilinskú sieťovú akadémiu a fakultu FRI reprezentovali tento rok štyria naši študenti v kategórii UNI. V nej sa náš študent sieťového odboru ASI Bc. Maroš Pekár  umiestnil na celkovom 1.mieste a študent 2 ročníka bakalárskeho štúdia PI Marek Ploštica na 3.mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov (Oficiálne výsledky).

Všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!

2020 - Marek Ploštica - 3. miesto v národnom kole súťaže NAG 2020

V utorok 19.5.2020 sa v priestoroch Technickej univerzity Košice a vďaka veľkému úsiliu a šikovnosti našich kolegov na FEI TUKE konalo národné kolo súťaže NAG - Networking Academy Games. Žilinskú sieťovú akadémiu a fakultu FRI reprezentovali tento rok štyria naši študenti v kategórii UNI. V nej sa náš študent sieťového odboru ASI Bc. Maroš Pekár  umiestnil na celkovom 1.mieste a študent 2 ročníka bakalárskeho štúdia PI Marek Ploštica na 3.mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov (Oficiálne výsledky).

Všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!

Pripravujeme otvorenie kurzu CCNP SWITCH verzie 7.0

Aktuálne pripravujeme otvorenie kurzu úrovne CCNP (Switch), na ktorý sú už.prihlásený cca ôsmy záujemcovia. 

Ak máš záujem, prihlás sa na kurz vyplnením prihlášky, počet miest je obmedzený na max. 12. Predpoklad začiatku kurzu je koncom marca 2020. Predpokladaný lektori Segeč/Moravčík.

Zapojenie do kurzu: prihláška

2020 - Pavel Segeč - CCNP R&S Instructor Trainer

Lektor žilinského ITC&CNA doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. sa stal oficiálnym inštruktorským trénerom na kurzy Routing&Switching úrovne CCNP.

News and Events - Netacad (Cisco)

Certification Reference Guide

Just five months after the updated Cisco Certification program went live, NetAcad is releasing two more new certification-aligned courses by the end of July. To help students navigate their options, we introduce this new Guide.

Click now

19. ročník výročnej konferencie programu sieťových akadémií v Slovenskej a Českej republike

Vážená NetAcad komunita,

Rada by som Vám pripomenula termín výročnej konferencie programu sieťových akadémií v Slovenskej a Českej republike, ktorá sa bude konať dňa 19.6.2020 v čase 9:00 - 16:15. 

Dovoľte mi upriamiť Vašu pozornosť na niekoľko organizačných usmernení:

Konferencia sa bude konať online s využitím videokonferenčného systému Webex. Na pripojenie ku konferencii použite prosím nasledujúci link: https://ceelabs.webex.com/ceelabs/onstage/g.php?MTID=e7d8f94d4a5fa0f5d1dff9f81786ecdad  

Program konferencie nájdete na webovej stránke programu sieťových akadémií: https://netacad.sk/vyrocna-konferencia-2020-program/

V prípade, že ste sa na konferenciu ešte nestihli zaregistrovať, môžete tak urobiť ešte dnes na adrese: https://forms.gle/iLeLbSNqpjhcxv6H6

Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

Interactive Course Pathways

New interactive tool for students to become more familiar with the evolution of our course pathways.The tool also highlights intersection points between pathways--so students can better mark their path!

Access now

Networking Academy Games 2020 po prvýkrát on-line!

Infographic

Turning a most challenging time into a new opportunity is what we're all trying to do right now. This infographic shares the ways Cisco can immediately help. And when we say immediately, we mean it!

See now

CCNP launches

ikona ccna mindNew CCNP Enterprise: Core Networking launches. One of 2-course series providing students with the knowledge to configure, operate and troubleshoot large-scale enterprise networks.

Digital badging

ikona digital batchesValidation of learner skills is coming this month. Embedded with Metadata, our new digital badges will become an authoritative, portable mechanism for students to share with employers. 

Hands-on virtual teaching

ikona handosonNetAcad's portfolio has never been more relevant than at this time. Here's how you can address the absence of physical equipment and continue toward the path of student mastery.

 

Odkaz na stránku  
Link   RIP - Count to infinity problem
Velmi pekne popisany problem s count to infinity.
 
  Link   Enhanced Interior Gateway Routing Protocol
Document ID: 16406 nhanced Interior Gateway Routing Protocol (EIGRP) is an interior gateway protocol suited for many different topologies and media. In a well designed network, EIGRP scales well and provides extremely quick convergence times with
 
  Link   IP Enhanced IGRP Commands
IP Enhanced IGRP Commands
 
  Link   IPv4 Global Unicast Address Assignments 
IPv4 Global Unicast Address Assignments.
 
  Link   Password Recovery Procedure for the Cisco 2600 and 2800 Series Routers 
Password Recovery Procedure for the Cisco 2600 and 2800 Series Routers , Document ID: 22188
 
  Link   2600 series Software Upgrade Procedure
Document ID: 49044 This document explains how to upgrade a Cisco IOS® software image on Cisco Access Router platforms. The examples provided from the 2600 and 3600 Series Routers also apply to the list of router platforms mentioned. The Cisco IOS So
 
  Link   How to Download a Software Image to a Cisco 2600 via TFTP Using the tftpdnld ROMMON Command
Document ID: 12714 This document explains how to download a software image to a Cisco 2600/2800/3800 Series Router using Trivial File Transfer Protocol (TFTP) over the first LAN port using the ROMmon tftpdnld command.
 
  Link   Pasword recovery 2500
Stránka popisuje password recovery na smerovačoch rady 2500.
 
  Link   Behavior of RIP and IGRP When Sending and Receiving Updates
This document explains the series of actions taken by both Routing Information Protocol (RIP) and Interior Gateway Routing Protocol (IGRP) when they send or receive the routing updates.
 
  Link   Why Doesn\'t RIP or IGRP Support Discontiguous Networks?
A discontiguous network comprises a major net that separates another major net.
 
  Link   IOS feature sets toolkit
IOS feature sets toolkit. Podľa IOS verzie, platformy routra, produktového čísla zistí vlastnosti IOS.
Pin It

Akcie

Sme Testovacie Centrum

Partneri akadémie

 
munus, s.r.o 
 

Z našich portálov

Go to top